ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12455296
*
nr 1245 5296
Spegel
ramens yttermått: 41x34
Kondition: slitage
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2019
kl 20:04:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/4 19:43:53
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:14
-
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:44
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:06
-
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:43
-
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01
*
Spegel
Kondition: slitage
nr 1245 5296
Spegel
ramens yttermått: 41x34
Kondition: slitage
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/4 19:43:53 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:14 -
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:44 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:06 -
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:43 -
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01